22.4.2018

פוסט לנערה שהקיאה בתיכון

קצת שונה הפוסט היום. אני מודה.
כבר המון זמן שאני רוצה לכתוב על פוטושופ. תוכנה סופר חביבה שיודעת לעשות המון דברים חכמים. בעולם האופנה מכירים אותה היטב. היא יודעת "לשתול" דוגמניות בכל מיני נופים מדהימים, להוסיף או להשמיט אלמנטים בתמונה. היא יודעת להחליק קמטים, היא יודעת לשדרג איפור, להסיר שיער או להוסיף שיער, להחליף צבע עיניים ולהלבין שיניים. והיא יודעת גם להצר היקפים ולהחליק את הגוף של הדוגמנית. הכל כדי להראות לנו בפרסומת מוצר מסונתז של דוגמנית מושלמת ונטולת פגמים. חוץ מאשר בפרסומות, גם שחקניות, ושלל סלבריטאיות משתמשות בתוכנה הזו לפני כל תמונה שמפורסמת. המוכרת מכולן היא קים קרדאשיין-

בארץ נחקק "חוק הפוטושופ" ב-2013. החוק אוסר על הופעת דוגמנים ודוגמניות בתת־משקל בפרסומות ומחייב להדגיש בפני הצופים והקוראים מתי נעשית בפרסומת הצרת היקפים מלאכותית. אבל בישראל כמו בישראל: "לא היה כלום כי אין כלום" והחוק לא ממש נאכף וכולנו ממשיכים לראות על שלטי המודעות ובפרסומות דוגמנים מופלאים ומושלמים כאחרוני בובות השעווה.
כמו שכתבתי, בעולם האופנה זה הסוד הכי גלוי, כמעט כולם עוברים פוטושופ, מי יותר מי פחות (והרוב יותר). 

בשבוע שעבר בהרצאה, פגשתי בחורה אינטליגנטית, יפה, מהממת וחתיכה הורסת שסיפרה לנו שבהיותה תלמידת תיכון היא היתה מקיאה אחרי כל ארוחה כי היא הרגישה שמנה ומגעילה לעומת הדוגמניות בפרסומות. מבינים? בגלל האמונה שלה במה שהעיניים שלה רואות, היא חיה בתחושה שהיא לעולם לא תוכל להיות יפה או מושלמת כמותן, אז בשביל לנסות ולהצליח להיות יפה או ראויה, היא הקיאה. למזלה היא הצליחה לצאת מהלופ המטורף הזה ולהציל את עצמה.
 ואני, ניסיתי לשמור על פאסון, אבל נקרע לי הלב, בעיקר לאור העובדה שזו יכולה להיות הילדה (או הילד) של כל אחד מאיתנו. והיום, הפרעות אכילה מתחילות כבר בגיל 6!

אז אחרי שהסברתי לה שכולן עוברות פוטושופ, שתפעיל שיקול דעת וביקורתיות על מה שהיא רואה ומאמינה בו, פתאום חשבתי על קהילת בלוגריות האופנה שזועמות בכל מקום שהן רק יכולות על הטירוף של הפוטושופ אבל כל תמונה שהן מעלות, כל תמונה, עוברת ריטוש עד המילימטר האחרון. 
כן הצביעות הזו היא בכל העולם והיא הכי מקוממת. כי אם בני נוער כבר הבינו שפרסומות אינן אמיתיות, וקים קרדאשיין מרוטשת למוות, עדיין כולם נוטים להאמין לבלוגריות שהרי הן לא מרוויחות מהבלוג אז הן בטוח כותבות רק את האמת....
והנה סרטון לפני ואחרי פוטושופ שהבטחתי לה שאעלה:


ב-2014 בלוגרית אמריקאית הודתה שהיא משתמשת בפוטושופ כדי להצר היקפים ולשפר את מידות גופה וקראה לעוקבות שלה לא להאמין לכל מה שהן רואות או קוראות. גם לא מבלוגריות "תמימות". (מתוך פוסט נפלא של גלי דודזון סגל. כאן).
Do The Hotpants


אם חשבתם שרק בחו"ל זה המצב, אז טעות גדולה בידכם. אני יודעת להבחין מקילומטר בבלוגריות שמדקקות את עצמן, מחליקות צלוליט, מעלימות פגמים ועוד ועוד. ויש לא מעט כאלה בארץ.

ועכשיו עלי: מעבר לסלידתי מריטוש ומפוטושופ, אני גם טכנופובית איומה. כדי לשפר תמונות שאני מעלה, אני משתמשת ב-3 אפליקציות לתיקון תמונות: Facetune, Snapseed ו-Retouch. 
Snapseed - לחיתוך תמונות לגודל אחיד ולהעלמת אובייקטים מהתמונה (כגון מדרגות הבניין ולוח המודעות שבחדר המדרגות בו אני מצטלמת).
Facetune- לתוספת תאורה לתמונה ולהלבנת הרקע (שכן אני מצטלמת בחדר מדרגות די חשוך).
Retouch- להעלמת הפסים בין אריחי הרצפה (לפעמים, כשאני לא מתעצלת).

אבל בשום אופן בשום אופן, אני לא מצרה היקפים, מאריכה את עצמי או משנה משהו מקנה המידה האמיתי שלי!!!
כך היה מיומו הראשון של הבלוג הזה וכך יהיה עד יומו האחרון (וגם אחריו) ועל זה אני מתחייבת!

אני קוראת מכאן לכל חברותיי הבלוגריות, תתחייבו גם אתן, אל "תפטשפו" את התמונות שלכן ואל תתנו יד לטירוף הזה שגורם לנערות להקיא כדי לנסות ולהיות מושלמות.


אוהבת המון,
ענת

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה